محصولات الکترونیک و کنترلر های

سی ان سی

 

آشنایی با کنترلر های دستگاه سی ان سی

مقدمه:

بعد از طراحی طرح توسط نرم افزار های CAD و CAM  و خروجی جی کد برای ماشین کاری نیاز به سخت افزار ونرم افزار مرتبط با ماشین هست به این ابزار ها کنترلر می گویند.

ماشین های سی ان سی  برای حرکت وکنترل محور ها, سویچ ها ,سیستم های خنک کننده , تعویض ابزارواسپیندل نیاز به کنترلر دارد . عمده کنترلر ها به سه دسته تقسیم میشود .

دسته اول کنترلر هایی هستند که کاملا وابسته به کامپیوتر بوده و معمولا با پورت پرینتر کنترل میشود , سرعت عملکرد در این نوع کنترلر وابسته به سرعت کامپیوتر بوده وبسته به خطاهای عمومی کامپیوتر دچار اختلال میشود اصلی ترین کنترلر از این نوع MACH3 می باشد.

دسته دوم کنترلر  , کنترلر هایی هستند که عمده کنترل ماشین توسط سخت افزار انجام میگیرد در این نوع کنترل میزان سرعت و دقت کار به سخت افزار بستگی دارد و کامپیوتر به عنوان یک رابط کاربری مورد استفاده قرار میگیرند ، که توسط پورت USB  به کامپیوتر متصل شده و دارای سرعت قابل قبولی برای انجام عملیات ماشین کاری میباشد .به این نوع کنترلر ها کنترلر آنلاین میگویند.

 

دسته ی سوم کنترلر هایی هستند که هیچ نیازی به کامپیوتر نداشته و مستقل عمل میکنند.  این نوع کنترلر ها فایل های جی کد را توسط فلش دیسک یا مموری کارت میخواند و قابلیت ماشین کاری با سرعت بالا را دارد.تمامی عملیات ماشین کاری کنترل ماشین اسپیندل سویچ ها سروو واستپ موتورها ، تماما و تنها توسط این نوع کنترلر انجام میشود .رابط کاربری در این نوع کنترلر صفحه کلید یا ولوم انکودر وصفحه نمایشگر است ، منوها  در این نوع کنترلر ها بسته به نوع کاربری متفاوت میباشد .به این نوع کنترلر آفلاین میگویند.

سهند محصول خواص ومنحصر به فرد , هر دو حالت آنلاین و آفلاین را با هم دارد .

 

 

 

شرکت صنایع سنجش الکترونیک اولین طراح وتولید کننده سیستم های کنترلر آنلاین وآفلاین ماشین های سی ان سی در ایران

معرفی :

سیستم کنترلر آنلاین سنجش الکترونیک سی ان سی از نوع دسته ی دوم کنترلر میباشد ، در طراحی این کنترلر از پردازنده ی ARM  که با سرعت بالا قابلیت پردازش داده هارا دارد استفاده شده ، همچنین قطعات سخت افزاری به کار رفته در این کنترلر طراحی شده برای کاربرد های صنعتی ماشین های سی ان سی ساخته شده است .

کنترلر مدل سبلان از این نوع کنترلر می باشد

این کنترلر علاوه بر خروجی تعبیه شده برای اتصال به درایو استپ موتور وسرو موتور های اوپن لوپ , قابلیت نصب دریور های استپ موتور جریان پایین را بر روی خود برد نیز دارد

 

 

——————————————————————————————————————-

کنترلر  DSP چهار محور همزمان  مدل سهند

 کنترلر ۲ حالته  مدل سهند طراحی و تولیدشرکت سنجش الکترونیک ویرا(SE CNC) ،  این مدل با طراحی منحصر به فرد قابلیت کار در محیط های صنعتی را داشته و کاربرد کار در ساعات طولانی را دارد . این کنترلرها به نوعی طراحی شده که تمام نیاز کاربر برای ماشین کاری را مرتفع میسازد .

کنترلر ۲ حالته سهند  علاوه بر کنترل در هر دو مد (آنلاین وآفلاین )قابلیت کنترل چهار محور همزمان ماشین های سی ان سی را نیز  دارد و کلیه ی منو ها وسیستم های مورد نیاز کاربر برروی ال سی دی در دسترس می باشد . این نوع کنترلر قابلیت نصب برروی همه نوع ماشین سی ان سی  دو , سه و چهار محوره را دارد .

 

امکانات خواص کنترلر سهند

۴ محور همزمان

سیستم DSP فرکانس کاری ۴۰۰ کیلو هرتز

سویچ از مد آفلاین به آنلاین فقط با اتصال کابل به کنترلر

قابلیت کنترل اوپن لوپ انواع  درایو استپ موتور و سرو موتور

خروجی آنالوگ ۰-۱۰ ولت برای کنترل سرعت اسپیندل

ورودی لیمیت سویچ ایزوله برای کنترل محدودیت در تمام ۴ محور

خروجی مجزا برای چپ گرد و راست گرد اسپیندل

خروجی فرمان برای خنک کننده ها

خروجی فرمان برای بخار

خروجی PWM  قابل برنامه ریزی

تغییر سرعت اسپیندل در زمان ماشین کاری

تغییر سرعت حرکت محور ها در زمان ماشین کاری

تغییر سرعت حالت حرکت آزاد در زمان ماشین کاری

خروجی توان برای خروجی لیزر

تعیین عملکرد مد لیزر و دستگاه برش پلاسما

قابلیت اندازه گیری تعیین سطح (PROBE) و تنظیم برای تمامی جهت ها

 رنج ورودی ولتاژکاری  بین ۷ تا ۴۰ ولت DC

 آموزش , پشتیبانی و خدمات کامل

طراحی منو ها و رابط کاربری در این کنترلر بسیار ساده بوده که ماشین کاری را لذت بخش میکند .

 

 

 

——————————————————————————————————-

 

کنترل ۲ منظوره : مدل بیستون

این کنترلرنیز قابلیت کنترلر هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین را دارد.

این کنترلر دارای صفحه نمایشگر ۵ اینج رنگی تاچ میباشد و با پردازنده پر سرعت ARM یک کنترل کننده کامل برای انواع ماشین های سی ان سی مانند سی ان سی لیزر ، سی ان سی پلاسما، سی ان سی فرز  می باشد .

رابط کاربری این نوع کنترل را میتوان، به دلخواه هم از روی کامپیوتر وهم توسط خود کنترلر از صفحه نمایش لمسی در اختیار داشت